PRODORMI.cz - Spaní rozumíme...

+420 732 420 1808:30 - 17:00 | e-obchod

 x 

Váš nákupní košík je prázdný.

Doprava zdarma

Při objednávce nad 5.000,- Kč máte u nás dopravu ZDARMA!

Zpětný odběr
a ekologická likvidace

Vyberte, objednejte online, při převzetí nové matrace předejte Vaši starou matraci dopravci.

Garance nejnižší ceny

Nejste si jistí výhodností nákupu? Podívejte se jinde, a pokud naleznete stejný produkt levněji, ozvěte se. Cenu budete mít stejnou!

Molitan, Matrace obojí začíná na „M“. Matrace se přeci vyrábí z molitanu nebo jeho variací, ale matrace je o poznání dražší. Jak je to možné a jaký je vlastně rozdíl mezi matrací a molitanem?

Nejprve co je Molitan? 


Molitan je obchodní název pro polyuretanovou pěnu, která se začala v šedesátých letech vyrábět v Československu. Slovo samotné je složenina začátku latinského slova mollis (měkký, ohebný) a koncovky slova polyuretan. Molitan je tedy česko-slovenské specifikum. V jiných zemích polyuretanovou pěnu najdete pod jinými obchodními názvy.


To, co je však důležité, je skutečnost, že molitan je historický název, který není vyjádřením kvality a ani konkrétního typu pěny nebo matrace. Od šedesátých let vývoj notně pokročil, na matrace jsou sice stále používány podobné PUR pěny jako byl molitan, avšak do popředí se dostávají novější generace pěn například HR pěny nebo Visco pěny.

Hledáte-li tedy pěnu, která by měla nahradit matraci, je třeba se soustředit na materiálové složení a hustotu, nebo chcete-li tuhost. Dále je dobré respektovat pravidlo, čím větší váha člověka tím tužší a vyšší pěnový blok hledejte. Respektování tohoto pravidla zvýší šanci, že zvolené řešení nahrazující skutečnou matraci vám vydrží o něco déle.


Přestože se dají koupit i kvalitní pěny, je nutné si uvědomit, že pěnová v ideálním případě sendvičová matrace má oproti „molitanu“ několik zásadních výhod.

  1.  „Molitanový“ mono-blok nenabízí anatomické zóny, tedy lůžko bude buďto příliš měkké nebo neuleví namáhaným částem vašeho těla jako jsou kyčle nebo ramena.
  2. Sendvičové matrace mají perforaci, které jednak zlepšuje ortopedické vlastnosti matrace, ale také zásadním způsobem přispívá k odvětrávání jádra matrace. Špatné odvětrání jádra můžu přispět k rozvoji plísní.
  3. Monoblok z „molitanu“ nemusí být určen na účel pro který jste si jej vybrali, tudíž nemusí obsahovat látky které brání rozvoji plísní a jiných alergenů nebo naopak nemusí obsahovat zdravotně nezávadné látky.
  4. Matrace je dodávána v odpovídajícím potahu, který dále zlepšuje vlastnosti matrace. Moderní potahy jsou vyrobeny z různého počtu funkčních vrstev. Kvalitní potah podporuje odvod vlhkosti, brání rozvoji plísní například prostřednictvím příměsí stříbrného vlákna. Zároveň je pratelný a v mnoha případech brání pronikání alergenů do jádra matrace.
  5. Posledním, ale neméně důležitým bodem, je záruka, která je u „molitanového“ monobloku minimální, protože „molitan“ je zpravidla uříznut na míru a není prodáván k účelu, pro který ho chcete použít. V lepším případě získáte záruku dva roky. V případě matrací není problém nalézt matrace se zárukou 10 let, přičemž záruka u solidní matrace se běžně pohybuje na úrovni 5 let.

A teď to důležité.

Solidní 20 cm matraci pořídíte za 4000Kč kus. Pěnový monoblok o stejné výšce, pochybné životnosti pořídíte za 2500 Kč. K tomu si přičtěte cenu 1500 Kč za potah a zjistíte, že zaplatíte stejně, ale řešení, která za stejné peníze je diametrálně odlišné.

Vše výše uvedené dle našeho názoru, nahrává k nákupu matrace před nákupem mono-bloku z PUR pěny (molitanu).

Pokud již máte jasno, ale nevíte, kterou matraci vybrat, vyzkoušejte náš originální matracový selektor CONF!GO. Tato aplikace vybere tu správnou matraci nejen vám, ale i vašemu partnerovi. Nevěříte a vyzkoušejte CONF!GO ZDE.

Na PRODORMI.cz najdete velké množství matrací v akci nebo se slevou.

Recenze některých našich zákazníků...

TROPICO

SLUMBERLAND

GELTECH

CUREM